Dziś jest 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Aktualności

Komunikat dla przedsiębiorców z terenu Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą

Data umieszczenia:

Zapisy nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach objęły także osoby prowadzące firmy. Według jej zapisów, rada gminy nie ma obowiązku uwzględniania w systemie gospodarki komunalnej wszelkiego rodzaju firm funkcjonujących na terenie gminy, a to oznacza odbiór tylko od osób prywatnych. W związku z tym przedsiębiorcy powinni sami sprawdzać, jaką uchwałę w tym zakresie podjęła ich gmina i dostosować się do jej zapisów.

Do pobrania
Uchwała nr 93/XII/2019 Rady Gminy Czerwińsk nad Wisłą z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Czerwińsk nad Wisłą

Zgodnie z przepisami, od stycznia br. firmy z terenu Miasta i Gminy Czerwińsk n. Wisłą (nieruchomości niezamieszkałe) wyłączono z systemu komunalnego. Przedsiębiorcy powinni więc „na własną rękę” znaleźć firmę wywożącą odpady i jednocześnie zobowiązani są do posiadania umowy na świadczenie usług w zakresie obierania odpadów z uprawnionym podmiotem - wykaz podmiotów dostępny jest w Rejestrze Działalności Regulowanej udostępnionym na BIP.

Do nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne zalicza się m.in.: szkoły, przedszkola, urzędy, domy kultury, biblioteki, ośrodki zdrowia, apteki, obiekty produkcyjne, usługowe, handlowe, warsztaty, biura, sklepy itp.

Dane teleadresowe gminy

Urząd Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl